Praktický workshop: Ako znížiť odpad u nás doma

Kedy:
12. november 2019 @ 9:30 – 11:30
2019-11-12T09:30:00+01:00
2019-11-12T11:30:00+01:00

Najbližší utorok bude venovaný téme, ktoré rezonuje spoločnosťou. Zo zahraničia k nám prišiel pojem ZEROWASTE, ktorý znamena bez odpadu. Tá “Nula” v pojme Zero Waste môže znieť desivo a nereálne, cielom nášho workshopu, ani tá nula nie je!

Podľa nás je dôležité začať, začať od seba. Urobiť drobné zmeny vo svojich návykoch, zamyslieť sa a zdielať s ostatnými čo vám doma funguje alebo naopak čo by ste chceli ešte zmeniť. Každá zmena sa počíta (vlastná fľaša na vodu, textilné vrecúška, vlastná nádoba na šunku, domáce výrobky…).

Stretnutie bude viesť Martina. Porozprávame sa o tom ako jednoducho znížiť odpad v domácnosti, ako začať, čo čím nahradiť, ako nakupovať, o kompostovaní nám porozpráva Katarina.

Spoločne si VYROBÍME voskované utierky a s Jankou si ušijeme vrecúška so záclon

Odporúčaný príspevok: 4€. (Materiál je v cene)

Stretnutie sa uskutoční v našich priestoroch priamo na námestí (vo dvore vedľa bývalej predajne Orange).

Tešíme sa na na vás a na vaše deti! 🙂

Utorkové dopoludnia patria v našom centre Podporným stretnutiam pre rodičov. Tie sú primárne určené pre rodičov na materskej a rodičovskej dovolenke. Chceme vytvoriť priateľskú atmosféru, v ktorej sa môžeme navzájom podporiť navzájom v rôznych témach – výchova, sebarozvoj, starostlivosť o dieťa, dojčenie, nosenie a mnohé iné. Stretnutia prebiehajú formou diskusie alebo prednášky. Deťom sú k dispozícii hračky, pre rodičov káva a čaj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Meno *
Email *
Adresa webu