Kto sme

Lenka Ciglanská

Psychologička, ktorá sa venuje práci s rodinou v duchu rešpektujúcej výchovy. V komunitnom centre sa venuje odborným prednáškam na rôzne témy zamerané na výchovné otázky, sebarozvoj a prevenciu. Popritom zabezpečuje chod centra. Keď práve neprednáša, tak je matka dvoch detí, parťáčka na filozofické debaty, milovníčka prírody a všetkého, čo má potenciál byť pekné.

Alžbeta Tvrdá

Popri štúdiu práva pomáhala matkám ako poradkyňa pri dojčení a organizovala podpornú skupinu pre rodičov. Po škole svoje vedomosti a vášeň vložila do myšlienky komunitného centra, aby mohla naplno robiť to, čo jej dáva zmysel. V centre sa venuje prevažne organizačným a právnym záležitostiam, správe webovej a facebooovej stránky, občas prednáša o dojčení a príbuzných témach. Pod vedením dvoch nekompromisných učiteliek sa dlhodobo rozvíja v oblasti medziľudských vzťahov, pokory a trpezlivosti. Keď učiteľky spia, tak si rada vychutná dobrú knihu alebo nerušený rozhovor.

Martina Šlížková

Mama Terezy a Andreja, poradkyňa pri nosení detí. Miluje prírodu, bylinky, čítanie, prechádzky s rodinou a psom. V komunitnom centre má na starosti propagáciu, komunikáciu na sociálnych sieťach a správu webovej stránky. Okrem toho občas prednáša o kváskovaní a organizuje knižné dopoludnia pre rodičov s deťmi – Čítame radi.

Lenka Poláčková

Mama štvorročného Leuška. Cestovateľka telom i dušou, milovníčka cudzích jazykov, aktívneho športu a histórie 2.svetovej vojny. Vyštudovala ekonómiu v odbore cestovný ruch. V našom centre má na starostiekonomické záležitosti, komunikáciu s partnermi nášho centra a organizáciu Tančiarne.

Jana Kočnerová

Učiteľka anglického jazyka na materskej dovolenke, ktorej chýba práca 🙂 a preto sa v centre venuje vzdelávaniu, konkrétne: Angličtine pre najmenších a Anglickým konverzáciam pre dospelých. Aby ani umelecká duša nezostala v úzadí, spoluorganizuje tvorivé popoludnia pre dospelých – Priadky. Doma mama dvoch dcér: Alžbety a Rebeky.

Adriána Barníková

Sociálna pedagogička, mama Jakuba, ktorá je vďačná za doterajšie pracovné skúsenosti. Vďaka nim sa jej otvorili dvere do sveta, v ktorom si viac všíma vzťah s dieťaťom, jeho potenciál, radosť z objavovania, najlepší osobný výkon. Rada tancuje a spieva, vychutnáva kávu, má rada lúku a les. V centre lektoruje spolu s kolegyňou Luckou a pánom žabiakom Pohyb a rytmiku cez zmysly pre deti s rodičmi. Pre deti a rodičov, ktoré čaká nástup do materskej škôlky vedie adapatačný program Miniškôlka.

Lucia Tamaši

Mamina dvoch skvelých detí, ktoré ju učia ako meniť temperament na rešpektujúcu lásku. Vyštudovala elektronický obchod a manažment, pracovala s deťmi v detskej organizácii eRko, obľúbila si princíp montessori. Miluje módu a interiérový dizajn. Hudba s odkazom a tanec sú jej energiou a preto v centre vedie skupinku Pohyb a rytmika cez zmysly, kde sa venuje pohybovým aktivitám pre detičky spolu s Aďkou Barníkovou.

Ivana Janošíková

Pedagogička, učiteľka telesnej výchovy, trénerka gymnastiky pre všetkých. Pred rodičovskou dovolenkou učila telesnú výchovu a pracovala ako vychovávateľka v pohybovej družine. Miluje beh a aktívne sa venuje všetkým športovým činnostiam. Rada si prečítadobrú knihu či časopis. Je mamou trojročného syna Juraja, ktorý ma rád pohyb ako každé dieťa. V centre mí na starosti Cvičenie pod stromami.

Alena Melišíková

Mama na plný úväzok, ktorá zanechala prácu učiteľky, aby sa naplno mohla venovať vlastným deťom, a zároveň tak lepšie aj porozumieť tým „cudzím“. V komunitnom centre má na starosti knihy a udalosti s nimi súvisiace. Miluje cestovanie, čítanie, históriu, ruštinu a sci-fi/fantasy.