Podporte nás

Staňte sa našim členom alebo podporovateľom

Páči sa Vám, čo robíme? Pomôžte naplniť naše plány na rok 2023! Prispieť k podpore vzťahov v rodinách a v našom meste môžete aj Vy. Vyberte si spôsob, ktorý Vám najviac vyhovuje:

 

Finančná podpora

Keďže sme občianske združenie, nevykazujeme ziskovú činnosť. Všetky vaše finančné dary budú použité na chod centra a realizovanie jeho činnosti – nájom, materiál, vybavenie, náklady spojené s jednorazovými komunitnými akciami a ďalšie. Najviac našu činnosť stabilizujú pravidelné finančné príspevky. Staňte sa našim pravidelným darcom. Pravidelné dary nám umožňujú zastrešiť naše aktivity a efektívne plánovať. Hľadáme ďalších darcov, ktorí vidia zmysel v našej činnosti a budú ochotní podporovať nás každý mesiac. Aj vďaka malej, ale pravidelnej čiastke (5-10€) vieme pokryť náklady na to najdôležitejšie.

Staňte sa aj Vy kvapkou, ktorá pomôže zaplniť more a podporte nás trvalým príkazom na číslo účtu SK4783300000002001418192. Akýkoľvek pravidelný, ale i jednorazový dar nám pomáha fungovať ďalej a plniť našu víziu.

 

Členstvo

Staňte sa naším čl(e)nom a pomôžte centru preplaviť sa ďalším rokom! Podporíte tým nielen našu myšlienku, ale máte možnosť aktívne sa zapojiť do chodu nášho centra. Členovia majú právo zúčastniť sa valného zhromaždenia a sú informovaní o dianí v centre. Ako bonus  sa každý rok spolu vidíme na narodeninovej oslave centra plnej dobrého jedla, vrátane skvelej torty! 🙂 Ročný členský príspevok je 15€, prihlášku nájdete na našom webe tu.

 

Osobná podpora

Zapojte sa do našej činnosti osobne ! Mnohé aktivity komunitného centra Ruka v ruke by sme nemohli realizovať bez spolupráce s dobrovoľníkmi. Vyznáte sa v niečom viac ako bežní ľudia alebo disponujete zaujímavou zručnosťou? Prípadne sa len chcete akokoľvek zapojiť do prípravy zmysluplnej aktivity? Ak je Vaša odpoveď áno, neváhajte nás kontaktovať mailom na info@rukavruke.sk alebo správou na Facebooku. Pre náš najnovší projekt momentálne hľadáme fotografa, kameramana a grafika.

 

Navštívte naše podujatia

Príďte na nami organizované podujatia a aktivity, robíme ich aj pre Vás! Zavolajte aj svojich priateľov a známych, šírte povedomie o našej činnosti. Pre deti do 7 rokov v sprievode rodiča u nás fungujú krúžky od septembra (prípadne od októbra) až do leta, niektoré dokonca aj počas leta. Okrem toho ponúkame voľnočasové aktivity pre dospelých, odborné prednášky pre verejnosť a podporné stretnutia pre rodičov. S najmenšími deťmi sa môžete prísť pohrať do Herničky. Niekoľkokrát do roka organizujeme veľké rodinné akcie pod  holým nebom. Nenechajte si ujsť zaujímavé podujatia, sledujte našu činnosť na Facebooku a na našej webovej stránke.

 

Materiálny dar

Viete nás podporiť skôr materiálne? Radi uvítame hračky a didaktické pomôcky z kvalitných materiálov. Hľadáme také predmety, ktoré rozvíjajú zručnosti dieťatka a zároveň dlho vydržia. Naopak, plyšové a plastové hračky u nás nenájdu uplatnenie. Využijeme tiež obrázkové knižky pre deti či tvorivý materiál. Takisto je pre nás veľkou pomocou jedlo, pitie či riad spojený s jednorazovými aktivitami. Viacero ľudí darovalo centru kvalitné hračky po svojich deťoch (domček pre bábiky, skladačky, knihy…), za čo sme veľmi vďační. Ak máte podobné veci doma a chcete, aby sa ešte uplatnili, môžete ich darovať do našej herničky. Stačí nám napísať mail na info@rukavruke.sk alebo správu na Facebooku a dohodneme sa na prevzatí.

VĎAKA ŽE STE S NAMI!

 

Pozrite sa, čo sme aj vďaka Vašej podpore za minulý rok dokázali!

Za minulý rok sme odviedli kus práce – pomohli sme vytvoriť nové vzťahy medzi rodinami, zorganizovali sme pravidelné aktivity (nielen) pre rodičov s deťmi a vytvorili priestor pre rozvoj rodičovských a iných zručností. Okrem toho sme sa v jeseni presťahovali do nových priestorov, naplno rozbehli našu webovú a facebookovú stránku a získali sme aj prvých pravidelných darcov, ktorí prispievajú na našu činnosť. V tomto roku sme už stihli rozbehnúť niekoľko nových aktivít. Momentálne usilovne pripravujeme valné zhromaždenie našich členov. Všetky naše aktivity zvládame vďaka pestrému organizačnému tímu, ochotným dobrovoľníkom, a samozrejme, vďaka pravidelným účastníkom našich aktivít.

V tejto výročnej správe Vám ponúkame detailnejší prehľad našich aktivít za rok 2019, vrátane finančného hospodárenia a našich plánov na rok 2020.

Kompletnú výročnú správu za rok 2019 ku nahliadnutiu nájdete tu:

Výročná správa o.z Komunitné centrum Ruka v ruke 2019

Na výročnej správe za rok 2020 ešte pracujeme. Ďakujeme za pochopenie 🙂