Intenzívny kurz šitia

Chcete sa naučiť šiť alebo posunúť svoje zručnosti na vyššiu úroveň? Nemáte však čas chodievať každý týždeň? Ak ste odpovedali na obe otázky áno, tak práve pre Vás poriadame Intenzívny kurz šitia!

Nevadí, ak ste ešte nikdy nesedeli pri šijacom stroji – kurz je určený pre začiatočníkov i pokročilých. Začiatočníci sa zoznámia so šijacím strojom a jeho príslušenstvom, vysvetlíme si jeho funkcie. Naučíme sa ako treba stroj nastaviť podľa toho, čo budeme šiť a zároveň odskúšame, čo stroj dokáže. Ukážeme si ako sa zorientovať v strihoch z časopisov, aby sme vedeli podľa strihu ušiť, čo sa nám páči a ako si vytvoriť vlastný strih. A hlavne, ušijeme si prvé výrobky – napríklad nákupnú tašku či zásteru alebo čokoľvek, čo budete chcieť. Okrem toho dostanete praktické rady týkajúce sa materiálov a postupov pri práci, aby vám šitie prinášalo radosť a pod rukami vznikali vydarené diela. A, samozrejme, zmysluplne využijete voľný čas v atmosfére podobne naladených ľudí 🙂

Intenzívny kurz šitia vám prinášame v spolupráci s krajčírkou Ľubicou Ondrušovou.

Účastníci šijú na vlastných strojoch, ktoré si nosia so sebou. Nevadí, ak ešte nemáte vlastný šijací stroj, lektorka vám rada zapožičia jeden zo svojich.

Intenzívny kurz šitia sa najbližšie uskutoční v utorok 6. októbra 2020 od 16:00 do 20:00 v priestoroch KC Ruka v ruke (Námestie SR 15) v Bytči. V prípade naplnenia kapacity a dostatočného počtu ďalších záujemcov sa kurz bude konať aj v pondelok 5. októbra 2020.   Na kurz  je potrebné prihlásiť sa najneskôr do piatka 2. októbra 2020 vrátane! 

Plánovaný počet účastníkov: 6-8 osôb (kurz sa uskutoční len v prípade, že sa prihlásí min. 6 osôb) 

Prihlásiť sa môžete priamo u lektorky na tel. čísle 0910 171 930 alebo e-mailom na ondrusova.lubica@gmail.com alebo správou na FB @kurzysitiaslubicou

Kurzovné: 15€

Lektorka: ĽUBICA ONDRUŠOVÁ – Ľubka sa šitiu intenzívne venuje už od svojich 18-tich rokov. Vyštudovala odevnú priemyslovku v Trenčíne a 15 rokov šila na zákazku. Kurzy vedie už štvrtý rok. Jej snom bolo odovzdávať svoje vedomosti ďalej, ktorý si vedením vlastných kurzov plní. Svoju prácu miluje a teší sa na každého, kto sa túži naučiť niečo nové. Okrem Bytče vedie kurzy v Považskej Bystrici, Žiline a Púchove.

HYGIENICKÉ OPATRENIA V ČASE KORONAKRÍZY
V centre dodržiavame hygienické povinnosti v súlade s opatrením ÚVZ SR č. OLP/7694/2020. V praxi to znamená:
– nosenie rúšok v interiéri centra 😷, dezinfekcia rúk 🤲 pri vstupe do centra;
– dezinfekcia spoločných priestorov, kľučiek, dotykových plôch a WC po každej aktivite;
– používanie jednorazových utierok;
– časté vetranie priestorov.
Zároveň vás chceme dôrazne požiadať, aby ste pri prejavoch respiračných ochorení ostali v domácej izolácii.