Cvičenie pod stromami

Pre deti a rodičov, ktoré nemajú pohybu nikdy dosť sme pripravili Cvičenie pod stromami. Každý pondelok od 9:30 do 11:00 sa stretneme vonku a pod vedením trénerky Ivky vybeháme naše deti aj seba. Dobrý spánok je zaručený 🙂

Pohyb a pohybová aktivita bola vždy neoddeliteľnou súčasťou životného štýlu človeka. Pohyb teda patrí k základným fyziologickým potrebám človeka a je nevyhnutný pre správny vývoj a funkciu organizmu. Preto je dôležité začať s jeho rozvojom už v rannom veku dieťaťa. Cvičenie pod stromami je zamerané na všestrannú pohybovú prípravu detí vo veku od 2-4 rokov. Pohybom rozvíjame u detí základné pohybové schopnosti (obratnosť, koordináciu, silu, vytrvalosť), základné pohybové zručnosti a návyky. Formuje sa aj ich osobnostná stránka. Cieľom cvičenia je, aby dieťa získali všestranný pohybový rozvoj, ktorý môžu využiť ako základ pre vykonávanie akéhokoľvek športu v budúcnosti. 

Cvičenie pod stromami začína prvý májový pondelok 6.5.2019 a pokračovať bude každý pondelok od 9:30 do 11:00. Pre záujemcov pripravujeme ukážkovú hodinu bez poplatku, ktorá bude 6.5.2019 od 9:30 do 11:00. Okrem samotného cvičenia sa dozviete viac o tom ako a prečo Cvičenie prebieha, ako podporiť Vaše dieťa pri pohybových aktivitách a môžete sa spýtať všetko, čo Vás v súvislosti s Cvičením zaujíma.  Stretneme sa v KC Ruka v ruke (Námestie SR 15, vo dvore vedľa predajne Orange). Prihlásiť sa na ukážkové Cvičenie pod stromami môžete správou na našej FB stránke, mailom na info@rukavruke.sk alebo priamo u Ivky na tel.č. 0902 675 520.

Výhody

  • rozvoj hrubej motoriky
  • koordinácia pohybov
  • vytrvalosť
  • budovanie vzťahu k pravidelnej fyzickej aktivite
  • prevencia nadváhy/obezity
  • rozvoj vzťahu medzi rodičom a dieťaťom
  • dobrý spánok minimálne v pondelok 😉

Cvičenie pod stromami odborne zastrešuje trénerka a pedagogička Ivana Janošíková (viac informácii o trénerke nájdete nižšie).

Plánovaný počet účastníkov: 10 detí vo veku 2-4 roky a ich rodičia

Priebeh cvičenia

V úvode sa privítame a urobíme si prezenčku. Začneme rozohriatím celého organizmu, najskôr sa trošku rozbeháme. Každé Cvičenie pod stromami bude vyzerať trochu inak, ale niektoré aktivity sa budú vyskytovať pravidelne, napríklad: beh k méte, beh k méte s napodobovaním zvieratiek (chodiť ako bocian, skákať ako žabka, chodiť ako rak…), chôdza dieťaťa na chodidlách rodiča, prekážková dráha a ďalšie. Medzi aktivitami sú pravidelné krátke prestávky na osvieženie a vycikanie. Po návrate naspäť k cvičeniu si nájde každé dieťa s rodičom svoje miesto a dáme si základnú rozcvičku celého tela. Začneme od hlavy a prejdeme celým telom až k dolným končatinám.  V závere si dáme krátky strečing, ktorý bude obsahovať zopár cvikov. Ak nám ostane ešte čas, môžeme sa zahrať pohybovú hru.

Využijeme všetko, čo sa bude dať: môžeme vyliezť po schodíkoch na šmýkačku, po ktorej sa spustíme, potom preskáčeme k ďalším prekážkam, využijeme kamienky alebo staré noviny a dieťa bude preskakovať z ostrova na ostrov tak, aby nespadlo. Takisto môžeme použiť tunel, cez ktorý môžu preliezať a využiť ešte veľa materiálu, ktorý nám príroda a prostredie ponúka. Skrátka sa budeme spolu baviť, poznávať svoje schopnosti aj limity a užívať si radosť z pohybu v prírode 🙂

Väčšina cvičení vyžaduje spoluprácu dieťaťa s rodičom, čo významne podporuje ich vzájomný vzťah. Jednotlivé aktivity trénerka prispôsobí podľa prostredia, počtu detí a ich aktuálnemu rozpoloženiu. V prípade nepriaznivého počasia sa Cvičenie uskutoční v priestroch KC Ruka v ruke. Vo vnútri sa budeme hrať jednoduché pohybové hry (Na farby, Naháňačka krabov, Pretláčanie, a iné). 

Vstup je na permanentku (5 vstupov), ktorú si zakúpite pri Vašej prvej návšteve po vyplnení prihlášky. Prihlášku si môžete vyplniť pri Vašej prvej návšteve, priamo na mieste. Príspevok za permanentku je 15€ (1 vstup= 3€). Permanentka má platnosť 2 mesiace. Ak sa nebudete môcť zúčastniť, informujete lektorku aspoň 24 hodín vopred. V opačnom prípade Vám jeden vstup na permanentke automaticky prepadá.

Mgr. IVANA JANOŠÍKOVÁ – pedagogička, učiteľka telesnej výchovy, trénerka gymnastiky pre všetkých. Pred rodičovskou dovolenkou učila telesnú výchovu a pracovala ako vychovávateľka v pohybovej družine. Miluje beh a aktívne sa venuje všetkým športovým činnostiam. Rada si prečítadobrú knihu či časopis. Je mamou trojročného syna Juraja, ktorý ma rád pohyb ako každé dieťa.